Vinařství KAMIL PROKEŠ a jeho láhvová vína u nás v prodeji !

Publikováno: 10.6.2024

" Víno je pro mě láskou, životním stylem a neustálou výzvou k novému poznání, studiu a pokoře."

Naplno se pan Kamil Prokeš začal věnovat vinařství od roku 1999. Ztotožnil se s životním krédem prof. Mosera a prof. Krause „Nevyzkoušené je nepoznané“. To ho přivedlo k samotnému vinařství jako profesi, speciálně k výrobě šumivých vín klasickou technologií kvašením v lahvi, k sabráži, výrobě oleje ze semen hroznů révy vinné či výrobě vína bez jakýchkoliv přísad či přídavků a s minimálním obsahem oxidu siřičitého. Zdrojem hroznů jsou vlastní dvouhektarové vinohrady, Ryzlink vlašský a Pálava pocházejí z Mikulovska, kde mají tyto odrůdy nejlepší podmínky. Vína vznikají ve vinařském dvoře ve Velkých Němčicích.
Důsledně se drží zásady zachování terroir, vyloučení chemických přípravků a minimalizace enologických zásahů. Z vinařství tak vycházejí vína, která jsou dokonalým produktem okolní přírody.

Vína z vinařství pana Prokeše jsme měli možnost ochutnat na řízené degustaci v naší vinotéce VINOSTYL. Ochutnali jsme celkem 12 vzorků vín a dle vyhodnocení odevzdaných degustačních listin, se víno setkalo s velkým úspěchem.

Nabídku vín Vinařství Kamila Prokeše naleznete zde:  https://www.vinostyl.cz/kategorie/vina-z-moravy-a-cech/vinarstvi-kamil-prokes

 

 

 

Sdílet na Facebooku


Zpět

Velikonoční otevírací doba

Velikonoce se kvapem blíží a my Vám všem přejeme klidné a pohodové prožití těchto svátků jara.
Zobrazit celý článek

Víno v lahvích MAGNUM

Magnum, označení které pro vína znamená objem láhve 1,5l. Jedná se o prestižní typ láhve, která je určena pro vína s delším potencionálem zrání. Sklo láhve je silnější. Používá se i delší korek, který je určen pro vína k delší archivaci. V některých případech jsou korky ještě zataveny voskem.
Zobrazit celý článek

Vinařství

Sedlák - VINAŘSTVÍ - Vinařství Sedlák hospodaří na vlastních vinicích ve Velkých Bílovicích už čtvrtou generaci. Předkům tohoto rodu pomáhali při jejich práci vždy koně, a proto se kůň stal také jejich symbolem... Badet Clément et Compagnie - Společnost Badet Clément et Compagnie byla založená v roce 1995 Laurentem a Catherine Delaunay, dvěma vinaři burgundského původu. Vinařství se specializuje na výrobu a prodej značkových vín, která pocházejí z oblastí Burgundska, Rhone Valley, Provance.Raxi - Představujeme unikátní možnost ukládání vinných láhví do stojanů RAXI, sestavovaných na míru Vašim požadavkům. Všechny komponenty jsou vyrobeny ze surovin, pocházejících z České republiky nebo ze Slovenska. Mádl František - VINAŘSTVÍ - Pan František Mádl zvaný také jako Malý vinař z Velkých Bílovicích je tvůrcem jakostních a přívlastkových vín. Zaměřuje se na kvalitní přívlastková vína z odrůd, pro které je Velkopavlovicko ideální oblastí. Philco - Společnost PHILCO, se po dlouhých letech vrátila na evropský trh s novinkami, mezi které patří také moderní chladící vinotéky a vitríny, určené k péči o láhve vína. Volařík - VINAŘSTVÍ - V rodině Volaříků poctivě pěstují lásku k vínu od druhé světové války, kdy se zakladatel rodinné tradice, Leopold Volařík, naučil vinohradnickému a vinařskému umění od německých starousedlíků. Andreola - V roce 1984 Nazzareno Pola založil rodinný statek v srdci Valdobbiadene Prosecco Superiore. Další vinařství

proč nakupovat právě u násKategorie

Pondělí 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Úterý 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Středa 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Čtvrtek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Pátek 8:30 - 12:0012:30 - 17:30
Sobota 8:30 - 12:00

Při objednávce nad 2 500Kč Doprava zdarma

Staňte se registrovaným členem vinostyl.cz
a získejte slevy na dopravu a balné