Vino, co ma styl - Moravske vino - VINOSTYL.cz - vas obchod s vinem

Drazí přátelé, milovníci vín a zážitků
Je třeba si trochu zpříjemnit začínající ošklivé počasí a proto jsme tady my, s novou sezónou degustací, při příjemném praskání dřeva v krbu a blikotu svíček a s nimi spojených zážitků, ochutnávání nových vín a nových ročníků a vychutnávání příjemné přátelské atmosféry.
Nově pro Vás budeme degustace také natáčet, takže si zážitky našeho sklepa daleko lépe vychutnáte.
Ale pro dnešek , z degustace vinařství MORAVÍNO, která se konala 14.10.2011, ješte pár řádků...
Firma svým objemem patří mezi středně velké výrobce vína. Odpovědným přístupem ke kvalitě, ke kterému zavazuje genius loci Valtic, se již před mnoha lety zařadila mezi prvotřídní firmy s následně velmi dobrým postavením na trhu. O tom svědčí ocenění našich vín titulem Champion na prestižních celostátních a mezinárodních výstavách.
MORAVÍNO s.r.o. hospodaří na vlastních a pronajatých vinicích o rozloze 15 ha. Všechny vinice se nacházejí na vynikajících viničních tratích, které dávají hroznům do vínku nezaměnitelnou bohatost aromat chutí a harmonie. Moderní technologie,ve které je uplatňována maximální šetrnost a minimalizace zásahů při zpracování vzácné suroviny, umožňuje získání bílých, červených i růžových vín, která svým osobitým charakterem nenechají žádného konzumenta lhostejným.MORAVÍNO s.r.o. nabízí svá vína pro gastronomii, privátní archívy, specializované prodejny a vinotéky. Charakteristickým znakem vín firmy MORAVÍNO s.r.o. je vyjímečně příznivý poměr cena – kvalita.
My jsme pro Vás vyzkoušeli 11 vín, z toho 5 nových ročníků 2010.
Zbílých vín to byla tato:
Sylvánské zelené, pozdní sběr 2009 - světle žlutá barva, výrazná ovocná vůně s nádechem květu akátu a hluchavek. Plná šťavnatá chuť s tóny sušeného ovoce. Zlatá medaile Salón vín 2011. http://www.vinostyl.cz/Vino-z-Vinarstvi-Moravino-Valtice-Sylvanske-zelene-pozdni-sber-2009-suche.html,det,3460006
Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2010 - v barvě zlato žluté, ve vůni převládají jemné lipové tóny, v chuti jsou doplněny o meruňky a ananas. Zlatá medaile Valtické vinné trhy 2011.
http://www.vinostyl.cz/Ryzlink-rynsky-pozdni-sber-2010-suche.html,det,2009032025
Chardonnay, pozdní sběr 2010 -sytě žlutoé barvy, vůně má příjemné tóny tropického ovoce s jemným nádechem vanilky. Chuť je bohatá, plná s tóny ananasu a vanilky. Král vín 2011.
http://www.vinostyl.cz/oblast-Morava-podoblast-Mikulovska-obec-Mikulov-trat-Pod-Svatym-kopeckem-suche-Chardonnay-pozdni-sber-2010-suche.html,det,2009032026
Rulandské šedé, pozdní sběr 2010 -Víno Rulandské šedé je v barvě světle žluté, vůně květinová s tóny květu černého bezu, chuť kořenitá s dochutí kandovaného ovoce. Zlatá medaile Weinparade 2011 (Rakousko).http://www.vinostyl.cz/oblast-Morava-podoblast-Mikulovska-obec-Mikulov-trat-Pod-Svatym-kopeckem-I-suche-Rulandske-sede-pozdni-sber-2010-suche.html,det,2009032024
Veltlínské zelené, výběr z hroznů 2009 - světle žlutá barva. Intenzivní aroma citrusů, zelených jablek a bílé broskve. Chuť plná vyvážená s tóny angreštu a nasládlým závěrem.Mimořádné víno TOP 77(2010) bronzová medaile.http://www.vinostyl.cz/Vino-z-Vinarstvi-Moravino-Valtice-Veltlinske-zelene-vyber-z-hroznu-2009-suche.html,det,3460007
Chardonnay, pozdní sběr 2009 BARRIQUE - barva zlatožlutá ,vůně ovocné tóny zralého exotického ovoce a medu, chuť ovocná plná s jemnou vanilkou a sladkým kořením. Diplom Valtické vinné trhy 2010.http://www.vinostyl.cz/Vino-z-Vinarstvi-Moravino-Valtice-Chardonnay-barrique-pozdni-sber-2009-suche.html,det,3460002
Z červených vín jsme degustovali tyto odrůdy :
Modrý Portugal, pozdní sběr 2010 - barvy červené s rubínovými odlesky, vůně jemná ovocná, chuť vyrovnaná s jemnými tříslovinkami. http://www.vinostyl.cz/oblast-Morava-podoblast-Mikulovska-obec-Mikulov-trat-Pod-valtickou-suche-Modry-Portugal-pozdni-sber-2010-suche.html,det,2009032028
Rulandské modré, výběr z hroznů 2009 - Barva světle rubínová ,Vůně aroma vanilkového lusku a koření ,Chuť plná, bohatá po sušeném ovoci a medu v dochuti stopy přezrálého lesního ovoce .
Cabernet sauvignon, pozdní sběr 2010 - Víno Cabernet Sauvignon má tmavě červenou barvu. Vůně a chuť je příjemné kabernetová s ovocným černorybízovým tónem.http://www.vinostyl.cz/oblast-Morava-podoblast-Mikulovska-obec-Mikulov-trat-Pod-Svatym-kopeckem-II-suche-Cabernet-Sauvignon-pozdni-sber-2010-suche.html,det,2009032027
Mezi červenými a bílými víny jsme vyzkoušeli také "roséčko" z odrůdy Frankovka, pozdní sběr 2009 - víno lososové barvy, ovocné vůně po třešních a černém rybízu s vyvážnou chutí s tóny sladkého lesního ovoce. Bronzová medaile Valtické vinné trhy 2010.http://www.vinostyl.cz/Frankovka-rose-pozdni-sber-2009-polosuche.html,det,2009032023
Vína měla dobrý ohlas, každé z nich si našlo své příznivce, atmosféra panovala pohodová a celá degustace proběhla v přátelském duchu, ostatně jako vždy.
Všechna vína jsou pro Vás již samozřejmě přichystána v prodeji. Nakoupit si můžete v prodejně, nebo pohodlně z domova na našem e-shopu. Těšíme se na Vaši návštěvu a na Vaše názory a připomínky, které nám můžete sdělit osobně, nebo připojit ke komentářům u jednotlivých výrobků.
Mnoho pohodových dní s dobrým vínem Vám za VINOSTYL přeje Miroslav.
Zpět

Vino, co ma styl - Moravske vino - VINOSTYL.cz - vas obchod s vinem: novinky pro x. tyden

Vino, co ma styl - Moravske vino - VINOSTYL.cz - vas obchod s vinem: novinky pro tento tyden
Vinařství
proč nakupovat právě u nás
- Prodej za ceny vinařů
- Doprava zdarma
- Věrnostní slevy
- Pouze kvalitní vína
- Na trhu od roku 2006
- E-shop roku
- Kamenná prodejna
- Garance spokojenosti
- Pravidelné degustace
- Vína s Vaším logem